Nyögvenyelős brazil siker a nyitómérkőzésen

0

Minden jóból kijutott tegnap este a szurkolóknak, hiszen volt színes kavalkád, tűzijáték, Jennifer Lopez, Pitbull, Claudia Leitte, sőt még a várva várt győzelem sem maradt el a Sao Pauló-i Arena Corinthiansban, ahol a házigazdák győzelmével startolt a XX. labdarúgó-világbajnokság. Azonban a selecao mutatott játékára még is lehet némi panaszunk, ellenben Horvátország úgy játszott, ahogy elvárható volt.

Végül Scolari is fiaival tartott, akiknek szükségük is volt a szövetségi-kapitányuk jelenlétére. Ám a selecao így is élvezhette a házigazda előnyét, sőt még a japán játékvezető, Nisimura Juicsi segédlete is kellett a három pont megszerzéséhez.

Tüzesen jött ki a gyepre a brazil válogatott, mégis Horvátország kezdte jobban a mérkőzést, hiszen szervezettebben játszottak és nekik adódtak lehetőségeik. Míg nem a 11. percben meg is lett a gyümölcse: Dani Alves hagyta meglépni a bal szélen Olicot, aki Nikica Jelavicot akarta megjátszani középen, ám a labda több emberen keresztül is utat találva végül Marcelóról pattant a kapuba, ami a vb-történelem első brazil öngólja lett.

Az öngólt követően a házigazda rákapcsolt egy fokozatot, ennek fejében már az igazi brazil stílust láthattuk a támadásoknál, így a fölényben játszó braziloknak adódtak lehetőségei. Végül Neymar szólója révén sikerült is az egyenlítés, akinek 21 méterről meglőtt lapos labdája a bal oldali kapufáról pattant a hálóba. A játék képe maradt a félidőig, vagyis a brazilok támadtak, míg a horvátok csak a védekezésre koncentráltak, maradt is az 1-1-es döntetlen.

A második félidőt is mezőnyfölénnyel kezdték Neymárék, azonban ez csak meddő volt, és hiányzott az első félidei lendület a játékukból. Oscar és Neymar próbálta aktivizálni magát, de az adriai szomszédaink jó tartották magukat, és hősiesen védekeztek. A 71. percben aztán jött a kegyes Nisimura Juicsi és befújta a büntetőt a házigazda javára, ami erősen vitatható volt, hiszen Fred mindenáron földre akart kerülni a Dejan Lovren elleni párharc során. A büntetőt Neymar egy kis teketória után be is vágta, igaz Pletikosa a lövésbe még bele tudott kapni, de ez kevésnek bizonyult, így a selecao megszerezte a vezetést (2-1).

Luis Felipe Scolari mester is megnyugodhatott, s a csapat játékán is meglátszódott a megkönnyebbülés, sőt mentek tovább, a horvátok pedig továbbra sem tudtak nagyobb ellenállást kifejteni. A hosszabbításban jött a slusszpoén: Oscar egy labdaszerzést követően indult meg a horvátok kapuja felé, ám ütemtelenül eltalált lövése során szerencsésen mégis Pletitkosa kapujában találta magát a labda.

A 3-1-es brazil siker csalóka lehet, mivel nem volt egy lefutott mérkőzés. Niko Kovac, a horvátok szövetségi-kapitánya egy meccs utáni nyilatkozatában meg is jegyezte magának a játékvezető sorsdöntő hibáját, s szerinte ennyi erővel kosármérkőzést is játszhattak volna, mindenáron a braziloknak kellett tegnap győznie.Mindenesetre a három pont megvan, ám ehhez többet kell mutatniuk Scolariéknak, ha komolyan gondolják a világbajnoki címet. Neymar pedig bebizonyította, hogy tényleg ő viszi a hátán a csapatot, s tegnapi duplájával a torna gólkirályi címéért is bejelentkezett.

A-CSOPORT BRAZÍLIA–HORVÁTORSZÁG 3–1 (1–1) Sao Paulo, Arena Corinthians, 65 ezer néző. V: Nisimura (japán)

KEZDŐCSAPATOK

BRAZÍLIA: Júlio César – Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo – Paulinho (Hernanes, 63.) Luiz Gustavo – Hulk (Bernard, 68.), Oscar, Neymar (Ramires, 88.) – Fred. Szövetségi kapitány: Luiz Felipe Scolari

HORVÁTORSZÁG: Pletikosa – Srna, Corluka, Lovren, Vrsaljko – Modric, Rakitic – Perisic, Kovacic, (Brozovic, 61.), Olic – Jelavic (Rebic, 78.). Szövetségi kapitány: Niko Kovac Gólszerző: Neymar (29., 71. – a másodikat 11-esből), Oscar (91.), ill. Marcelo (11. – öngól)